Z wyspy Kos przez lornetkę można zobaczyć Turcję a właściwie okolice Bodrum.
Cudownie jest to że można sobie leząc na plaży w Bodrum, mając pod bokiem Turków (specyficzna kultura) pomarzyć o Grecji.
Wiem ze jest sporo wycieczek realizowanych dla turystów żeby można było poznać inną kulturę.
Ale po co jeździć na takie paro godzinne wycieczkę, które i tak nie pokażą piękna całego regionu.
Pokażą kawałek, wycinek innego świata.
Uważam ze każdy kraj, region powinno się zwiedzać osobno.
Przeżyć przygodę, poznać ludzi, zapachy i kolory.
Kurczę maże o profesjonalnym aparacie który pozwoli mi zatrzymać to piękno na dłużej.
Z wypraw przywożę zapachy w pamięci, czasami w różnych dziennych miejscach wracają.
I to jest cudowne.
Z
Cyklady i Ja
czwartek, 15 sierpnia 2013
Kos perła Dodekenezu
Dlaczego tak wielu ludzi odwiedza wyspę Kos. Może dzięki specyficznemu klimatowi, może dzięki widokowi na Turcję, nie wiem. Jednak wg mnie jest to najpiękniejszą wyspa Dodekanezu lub może najważniejsza bo przecież tu właśnie urodził się Hipokrates i tu założono pierwszą szkołę medyczną.
Mnie urzekł klimat gai oliwnych, wiatru Meltemi, pięknego morza i luzu.
Mnie urzekł klimat gai oliwnych, wiatru Meltemi, pięknego morza i luzu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)